A mennyei menetrend

Melyek azok az események, amelyeket az utolsó idők jeleként mutat be a Biblia? Melyek azok, amelyek már beteljesedtek, és melyek azok, amelyek a közeljövőben fognak beteljesedni?

Az alábbiakban közzéteszek egy listát (a teljesség igénye nélkül), amely bemutatja azokat a világeseményeket, amelyek a végidők jeleiként jelennek meg a Bibliában, és már beteljesedtek, vagy éppen a beteljesedésük előtt állunk. Ezzel annyi a célom, hogy érzékeltessem az olvasóval az idő közelségét. Egy részletesebb dokumentum ezekről a bizonyítékokról ITT olvasható.

A felsorolást igyekszem valamennyire időrendi sorrendbe tenni, nem feltétlenül egyik vagy másik igeszakasz sorrendiségét követve.

Ami már megtörtént

1. A hitetés (Mt 24:4-5) / a fehér lovas (Jel 6:2) / az utolsó óra, amikor sok antikrisztus támad (1Jn 2:18)

  • 1772-től, amikor kiadták az első Larousse Enciklopédiát, számítjuk a felvilágosodás korát. Ettől kezdődően váltotta fel az egyetemes teocentrikus világnézetet a tudományos és humanista világnézetbe burkolt ateizmus.

2. Háborúk (Mt 24:6) / a vörös lovas (Jel 6:3-4)

  • 1789-től, a francia forradalomtól számíthatók azok a csaták és háborúk, amelyek az addigi birodalmi világrendet teljesen felforgatták, és hozzásegítették a hatalmakat a földön az új világrend kialakításához

3. Tőkés világrend -> gazdasági válság / a fekete lovas (Jel 6:5-6)

  • Az ipari forradalom merőben átrendezte a munkaerőpiacot, megkezdődött az urbanizáció, és ezzel együtt új gazdasági világrend alakult ki; amely óhatatlanul magával hozta különféle gazdasági világcsődök beköszöntét is: az első ilyet 1857-ben jegyzik; el egészen a 2008-as gazdasági válságig egész szép kis sorozat áll össze.

4. Izrael összegyűjtése a nemzetek közül (pl. És 11:11-12)

  • Az Első Cionista Világkongresszus 1897-ben volt, a magyar származású Herzl Tivadar kezdeményezésére. Ám Izrael népének elő kellett jönnie a majd két évezrednyi gettósodott életvitelből. 1830-tól találunk olyan feljegyzéseket, amelyek arról tanúskodnak, hogy polgárosodott zsidók telepedtek le különböző európai nagyvárosokban. Ez már a hazatelepedés konkrét előkészítése volt, amint az 118 évvel később be is bizonyosodott.

5. A halál fakó lovasa - világháborúk és következményeik (Jel 6:7-8 - a szakasz végén egyértelművé teszi az Ige, hogy a négy lovas együtt tevékenykedik egy ideig a Földön! - vagyis a megtévesztés, a háború, a gazdasági válság és a halál kéz a kézben pusztít majd) / ország ország ellen, és nemzet nemzet ellen támad (Mt 24:7a)

  • Az első, majd a második világháború volt a "totális háború". Már nem csak földön és vízen, hanem a víz alatt, és a levegőben is zajlott a csata 1914-től kezdődően. Mindezekhez hozzátevődik, hogy ezek az első "gépesített" háborúk is egyben.

6. Lesznek éhségek... (Mt 24:7b)

  • A két világháború alatt, 1914-től már jellemző volt élelmiszerek tekintetében a szűkölködés, de a kettő között élte meg a világ az egyik legnagyobb gazdasági válságot 1929-ben (Great Depression); amikor a pénz szinte teljesen elvesztette vásárlóértékét.

7. ...döghalálok... (Mt 27:7c)

  • Az 1918-as spanyolnátha (ma influenza) járványról azt tartják, több áldozatot szedett, mint maga a két háború. Világjárványok, vagy világméretű egészségi problémák - azóta is fel-felüti a fejét egy-egy ilyen. '60-es években a TBC, aztán az AIDS, ma a különféle rákbetegségek és még sorolhatnánk.

8. ...és földrengések mindenfelé. (Mt 24:7d-8)

  • Különösen a földrengések és természeti katasztrófák tekintetében látható leginkább, amit Jézus a 8. versben kifejez: a sok nyomorúság kezdete - más fordítás szerint a vajúdás / szülési fájdalmak kezdete. A II. Világháború végétől kezdődően hatványozottan nő a Richter-skála szerinti 6-os, vagy annál erősebb földrengések száma, tarkítva vulkánkitörésekkel és cunamikkal; földcsuszamlásokkal és tornádókkal meg különféle időjárási anomáliákkal. A tendencia növekedése, miként a szülésnél a fájások erősödése és növekvő gyakorisága, jelzésértékű arra nézve, hogy valami készülőfélben van.

9. Mártírok ideje (Mt 24:9-10; Jel 6:9-11)

  • A holokauszttal kezdődően; folytatva a kommunista népirtásig el egészen a napjainkban is tartó keresztényellenes pogromok, terrortámadások jelenségéig az utóbbi bő 70 éves történelmünket mélyen áthatja a vallási/világnézeti okokbók történő gyilkosságok jelensége. Mennyi besúgás, árulás, hit-elhagyás történt és történik ebben az időszakban? Mekkora ideológiai terepet kap azóta is az antiszemitizmus (Zsolt 83:3-5)? 

10. Sok hamis próféta (Mt 24:11) / csúfolódók, tévtanítók (2Pt 3:3-4; 1Tim 4:1)

  • A 60-as évek végétől kezdődően egyre szaporodnak a különféle teológiával rendelkező kisegyházak, csoportosulások, szekták. Némelyik kimondottan hamis evangéliumot hirdetve ölt világméreteket. A Krisztus Testét is áthatja az ellentétek szülte rengeteg szakadás, a tagok nem az egységet és a közösséget keresik, hanem saját vélt vagy valós igazságuk érvényesítését tartják megvalósítandó célnak. Jézus azért imádkozott, hogy egységben legyünk (Jn 17:21-22) és nem azért, hogy részigazságaink miatt szétszéledjünk, ki merre lát. Annyi mindent lehetne még erről mondani; de talán elég annyi is, hogy nagyra nyitjuk szemünket és szétnézünk a kereszténynek mondott világunkban.

11. A gonoszság megsokasodik, a szeretet meghidegül (Mt 24:12; 1Tim 3:1-5)

  • Szerintem nem kell bizonygatnom, a bőrünkön érezzük ennek a hatását... Csak az elmúlt 25 évben mennyit silányult e tekintetben a világ?

12. Sokan tudakozzák majd, és megnő a tudás / sokan utaznak majd erre meg arra... (Dán 12:4)

  • A fenti igeszakaszt mindkét verzióban fordítják. És mindkettő igaz. Egyfelől az 1960-as évektől a közlekedésünk átlagsebessége igen nagy növekedésnek indult (egyre gyorsabb járművek földön, vízen, levegőben, még föld alatt, meg levegőég felett /kozmosz/ is!) Másfelől korunkra igen jellemző az információ-robbanás; főleg a távközlési műholdak, majd az internet elterjedésével.

13. Isten országának evangéliuma hirdettetik szerte a világon (Mt 24:14)

  • A Bibliát /vagy annak egy részét/ már lefordították a világ összes nyelvére, nyelvjárására. A műholdas műsorszórás beteljesíti azt, hogy a világ minden táján hirdettetik az evangélium.

14. Noé és Lót napjai (Mt 24:37; Lk 17:26 vö. 1Móz 6:1-6 és 1Móz 19:1-25)

  • Több olyan jellemzője is volt a nevezett két bibliai kornak, ami szembetűnő azonosságot mutat napjainkkal:

            - a Föld túlnépesedett                                                                                                             - a gonoszság megsokasodott                                                                                                 - szexuális aberrációk egész sora jellemezte a társadalmat                                                 - a megtérésre való felhívás süket fülekre talált                                                                   - idegen entitások jelenléte (vélt vagy valós)


Aminek be kell következnie még   (az elragadtatásig)

Az alábbi események sorrendisége bizonytalan. Ezért nem mondhatom, hogy időrendben, hanem inkább valószínűségi sorrendben próbálom felírni őket.


1. Béke és biztonság (1Thess 5:3a)

  • A Biblia szerint, amikor azt mondják, béke és biztonság, akkor jön el rájuk a vég. De kik mondják? Egyes teológusok szerint a világ, szerintem, miután Pál teológiájában az állandó ellenfelek a judaizmust (Mózest) hirdető zsidők, így inkább ez utóbbit valószínűsítem. Ez még nem az a békeállapot, amiről a Dán 9:27 beszél, ez egy hamis, önámító biztonságérzet Izraelben (vagy a világban).

2. Izrael megtámadása - (valószínűleg) két hullámban (Mt 24:15-21)

  • Ez a nagy nyomorúság (Mt 24:21) a Jer 30:7 szerint Jákób nyomorúsága; ami nem azonos a Jelenések 8:6-tól kezdődő ítéletek korszakával. Izraelt megtámadják közvetlen szomszédai, de ott nem szenved vereséget, sőt alsó Egyiptom és a történelmi Asszíria területe is Izraelé lesz (És 19:17-25) - helyreáll a Dávid idején volt ország. Rögtön ezután a külső kör államai is lerohanják Izraelt, bosszútól lihegve, gazdag zsákmány reményében sok nép csatlakozik ehhez a szövetséghez (Ez 39:1-4; Zak 12:1-6). Ez nagyon nyomnorúságos időszak lesz, amelyben csak Isten kegyelme tartja meg Izraelt, de ebből a harcból csak a maradék menekül meg (Rm 9:27-29).

3. Az Úr haragjának a napja

  • Az Úr haragja az Izraelt megtámadó népek ellen gerjed fel, és ekkor veszi kezdetét az apokalipszis (részletes igei utalásokat lásd a mellékelt dokumentumban alább).

4. A nap elsötétül, a hold vérré válik... (Mt 24:29; Jel 6:12-15)

  • Az a nap felhőkkel jön el, sötétségnek és borúnak napja... írja Sofóniás. Ekkor döbben rá a föld népe, hogy Isten haragja elkezdődött a Földön, és kétségbeesve próbálnak az öngyilkosságig is elmenve elrejtőzni az égi jelek elől. (Ezen a LINKEN egy nagyszerű time-lapse videó van apokaliptikus felhőkről.)

5. Jézus eljön a felhőkkel (Jel 1:7) / feltűnik az Emberfiának jele az égen (Mt 24:30) és mi elragadtatunk a feltámadt holtakkal egyetemben a felhők fölé (1Thess 4:13-18; Mt 24:31)

  • Az Egyház számára ez a dicsőséges vég. Mi ezt a pillanatot várjuk, amikor az Úr végre megjelen, és elvisz az Atya dicsőségébe, ahol előbb odaállunk a Bárány ítélőszéke elé, majd kiki elveszi annak mértékében a jutalmat, ahogy a földön szolgálta Istent és az Ő népét.


Az Úr haragja elöl való elragadtatás igei háttere ITT olvasható.


Az elragadtatás után



Ezt már tényleg csak címszavakban, mert senkinek sem kívánom, hogy itt legyen ezen események alatt. Ha pedig mégis, akkor a saját bőrén tapasztalja meg (hacsak fejét nem vesztik Jézusért - Jel 20:4); milyen érzés Isten haragja alatt lenni.


Színre lép az antikrisztus (2Thess 2:8-10). Kieszközli a világbékét, szövetséget köt sokakkal (Dán 9:27a). Izrael megújítja szövetségét Istennel Krisztusban, ismét királysággá lesz (Jer 30:9,21; Zak 9:9-10); ugyanakkor a kegyelem teljességgel ővelük lesz (Zak 8:20-23). Felépül a III. Jeruzsálemi Templom.

A Földön mindeközben kiépül a totális kontroll időszaka, ráadásul a trombiták ítéleteinek csapásai közepette (Jel 8:6-9:21) bevezetésre kerül a Fenevad bélyege (Jel 13:16-18). Az antikrisztus az idők felén megszegi a szövetséget, betiltja az áldozatokat a templomban (Dán 9:27b); és maga ül be oda isten gyanánt önmagának dicsőítést akarva szerezni (2Thess 2:3-4).

Izraelt Isten elrejti a Fenevad haragja elől, aki a harag poharainak csapásai (Jel 16) közepette is azon van, hogy sereget gyűjtsön Izrael maradéka (és Isten) ellen. Megtörténik az armageddoni csata, ahol Jézus, a mennyből megjelenve seregei élén végső győzelmet arat a földi szövetséges csapatok felett (Jel 19:11-21).


VISSZA A KEZDŐLAPRA



Istentiszteletek:

Vasárnap 9.30-tól

Agapé Gyülekezet Kemencei Közössége

Az oldalt a Webnode működteti
Készítsd el weboldaladat ingyen! Ez a weboldal a Webnode segítségével készült. Készítsd el a sajátodat ingyenesen még ma! Kezdd el